DIETETYKA

Nasze doświadczenie adresujemy do każdej osoby indywidualnie.
Najważniejsza jest współpraca, dlatego staramy się, aby każda wizyta spełniała oczekiwania i potrzeby pacjenta.

Pierwsza wizyta obejmuje:
- wywiad żywieniowy i zdrowotny,
- ważenie i pomiar składu ciała,
- dopasowanie diety.
Na pierwszą wizytę należy zabrać: całą dokumentację lekarską, listę zażywanych leków/suplementów diety oraz aktualne wyniki laboratoryjne. Jeśli Państwo nie posiadają aktualnych badań, podczas konsultacji dietetyk podpowie, co należy wykonać.
Przed wizytą należy poprowadzić dzienniczek żywieniowy ( wszystko co zjadamy i wypijamy od momentu przebudzenia do czasu nocnego odpoczynku z dwóch dni w ciągu tygodnia i jednego dnia weekendowego). Posłuży on do oceny dotychczasowego stylu życia i nawyków żywieniowych. W tym czasie należy odżywiać się tak jak zawsze i nie należy niczego zmieniać.

Kolejne wizyty stanowią:
- urozmaicenie o nowe jadłospisy z przepisami,
- sprawdzenie efektów i omówienie procesu,
- edukację żywieniową oraz wzmocnienie nowych nawyków.

Prowadzimy również leczenie żywieniowe na postawie wyniku testów i badań laboratoryjnych, więcej informacji w zakładce Testy.

Badanie Składu Ciała

W ramach każdej wizyty przeprowadzamy szczegółową analizę składu ciała, m.in.: % zawartość tkanki tłuszczowej i masy mięśniowej w organizmie oraz ich rozłożenie na poszczególne partie ciała (ręce, nogi, tułów).

Monitorowanie Aktywności Fizycznej

Za pomocą specjalistycznych pomierników badamy poziom zużycia energii na codzienne aktywności. Szczegółowa analiza tygodniowa pozwala dokładnie ocenić zapotrzebowanie energetyczne naszego organizmu, tym samym dokładnie sprecyzować kaloryczność indywidualnej diety. To również doskonały sposób na zaktywizowanie osób prowadzących siedzący tryb życia. Mając przy sobie urządzenie, które rejestruje każdy nasz ruch - nie sposób się nie ruszać.

Proszę wybrać odpowiednią zakładkę poniżej, by uzyskać więcej informacji: